counter free hit unique web Jump to content
Sign in to follow this  
Admin

Whatsaround aplikace - Vydělávejte focením - nová soc. síť s velkým potenciálem!

Recommended Posts

Aplikace Whatsaround

whatsaround.jpeg

Decentralizace a technológie blockchain si našla cestu k různým způsobem využití, jak do techno-fintechového průmyslu, automobilového průmyslu, cloud computingu, financí, informačních technologií, dat, a mnoho dalších; tak i k sociálním sítím.

Celkový tržní kapitál sociálních sítí představuje kapitál ve výši 200 miliard dolarů, kdy miliony lidí tráví hodiny volného času procházením nového obsahu , lajkovaním, sdílením, vysíláním, komentováním a dostáváním se do rozsáhlé online sociální interakce .
Poslední případ pochybení Marka Zuckerberga, u kterého bylo prokázáno, že zakladatel jedné z nejoblíbenějších a největších sociálních síti prodává osobní údaje registrovaných uživatelů třetím stranám, nám ukázal, že nejsme tak v bezpečí v rámci centralizovaného ekosystému jako sociální sítě v současné době zastupují. Technologie blockchain však toto změní.

Tak vznikla společnost WhatsAround a s ní úplně decentralizovaný ekosystém, který vám umožní používat  aplikaci WhatsAround.  Spojiť se s lidmi na celém světě a vyprávěť svůj příběh prostřednictvím odesílání obrázků, memů a videí.

Aplikace WhatsAround vám také umožňuje vydělat peníze za různé aktivity, které na sociální síti Whatsaround děláte.

Jak vydělat peníze s aplikací WhatsAround?

WhatsAround je zcela decentralizovaná síť, aniž by hrozilo, že třetí strana bude schopna ukrást vaše cenné informace.

Zatímco můžete vydělat peníze také na tradičně známých centralizovaných sociálních sítích, získat peníze tímto způsobem závisí na počtu sledujících uživatelů, který máte, stejně jako na náročné sociální aktivite. Takže to může být dlouhá cesta než vyděláte první peníze jako například na Instagramu.

WhatsAround funguje podobně jako Instagram tím, že vám umožní posílat fotky, sdílet a komentovat fotky přátel a rodiny. Rozdíl je v tom, že aplikace WhatsAround vám umožňuje vydělat peníze bez ohledu na počet vašich sledujících uživatelů a to výhradně na základě vaši aktivity.

S každým příspěvkem, komentářem a sdílením, máte nárok na získání Shotových bodů, které lze později vyměnit za různé dárkové karty a dokonce i za peníze na PayPal.

Jako první můžete začít vydělávat peníze jednoduchým zaregistrováním a stažením aplikace, kde hned dostanete 10 USD za ověření účtu, ale musíte se registrovat přes odkaz níže. Jinak odměnu nezískáte.

Jakmile budete mít dostatek Shot bodů (denně můžete získat Shot body a neomezené množství WhatsAround mincí), můžete je vyměnit za dárkovou kartu Starbucks, Amazon Gift Card, peníze na Paypal, kredity v Google Play nebo za peníze v podporovaných obchodech.

 

1.Registrujeme se do aplikace na adrese: https://www.whatsaround.com/signup/oBVOy 

Musíte se zaregistrovat přes odkaz jinak nezískáte odměnu 10 dolarů na začátek. A popravdě ani já tak se rozhodněte 🙂

2. Přijde nám potvrzovací email kde najdeme odkazy na stažení aplikace na mobil (Android a iOS, - windows zatím nepodporuje). Klikneme na ten systém který máme v mobilu a aplikaci nainstalujeme.

3. Přihlásíme se pomocí údajů které jsme zadali při registraci

4. Dokončíme úpravu profilu, návod je níže, obrázky E a F

5. Hotovo

Prostředí aplikace a funkce:

Protože prostředí aplikace je v angličtině, zde je rychlý přehled některých funkcí

1. Na obrázku A vidíme prostředí aplikace a funkce jednotlivých ikon. Na obrázku B je mapa okolí s fotkami. Aktuální situace v Praze ukazuje, že konkurence není velká proto šance stát se úspěšným jako první je velká.

A.jpg

2. Do prostředí fotoaparátu se dostaneme pokud klikneme na ikonu fotoaparátu. To nám ukazuje obrázek C. Vybíráme co chceme fotit. Hashtag #Earthshot znamená že chceme fotit přírodu, ulici nebo budovy. #Lifeshot je pokud fotíme lidi, společenské akce nebo momenty ze svého života. #Selfie asi není potřeba vysvětlovat. #Private je pro osobní fotky které nechci sdílet. Je nutné podotknout, že pro využívání focení je třeba mít zapnuté GPS (polohu)
Po vyfocení fotku krátce popíšeme, upravíme filtry a sdílíme ji pomocí tlačítka post. Obrázek D -  Do oznámení se dostaneme pokud stiskneme ikonu srdíčka. Máme tam výpis všech lajků (u Whatsaround je to Upvote), žádostí o přátelství a vlastně všech akcí podobně jako na facebooku. V této sekci se dostaneme i ke zprávám.

B.jpg

3. Poslední ikonou je správce profilu. Obrázek E. Tam vidíme všechny své fotky, místa focení, oblíbené fotky a přátel. Pokud stiskneme 3 tečky dostaneme se do úpravy profilu a nastavení. Obrázek F ukazuje popis funckcií. Důležité je hned po registraci upravit profil neboli Edit profilu. * V sekci settings nedoporučuji nic vypínat. Pokud si chcete ponechat vyfocené fotky zapněte funkci Save original photos into gallery. Také doporučuji zapnout funkci Notify friends for new shots. Tak vaši přátelé budou vědět že jste něco vyfotili a dají vám na foto lajk (upvote). Whatsaround totiž ukazuje na nástěnce jen fotky z okolí a tak vzdálení přátelé také uvidí vaše fotky.

C.jpg

4. Obrázek G - úprava profilu. Změníme si profilové foto (change profile picture) a za to dostaneme 2 mince. Doplníme potřebné údaje a také ověříme tel. číslo. Sms - kou dostaneme kód který vpíšeme do aplikace a stiskneme Done. V tomto kroku se aplikace zvykne zaseknout ale číslo se ověří. Doporučujeme, nejprve ověřit číslo a pak vyplnit údaje. Pokud se aplikace po ověření čísla zasekne, zavřeme ji a znovu zapneme a doplníme zbývající údaje. Obrázek H ukazuje počet mincí které jsme vydělali a také počet mincí které čekají na přidělení. Whatsaround se tak snaží předejít podvodům a trvá i 7-10 dnů dokud mince zapíší do Total mince. V této sekci je i odkaz kterým můžeme pozvat známých a přivydělat si tak nějakí mince.

D.jpg

5. Obrázek I. ukazuje počet Shot bodů a za co. Vysvětlení za co a jak funguje systém odměňování je popsán níže. Je tam i úroveň na níž se nacházíme. Obrázek H je obchod kde mince vyměníme za peníze nebo kupóny. U nás funguje pouze možnost vybrat peníze přes kryptomenu Ether. Ale aspoň tak nikdo nezjistí náš příjem. Protože kryptoměna je anonymní. Snad se to do budoucna změní a bude i jiná možnost jak vybrat peníze.

E.jpg

Systém odměn:

Za co dostáváte body:

1. Pokud vám někdo dá upvote (Lajk) na foto - je to vlastně šipka nahoru, dislike je šipka dolů
2. Pokud si někdo dá vaši fotku mezi oblíbené fotky
3. Pokud někomu dáte upvote (Lajk) k foto

4. Za komentáře k fotkám (Shotem)
5. Byl jste první kdo vyfotil fotku v určité lokalitě
6. Pozval jste přátelé
7. Postoupil jste o úroveň výš
8. Pozvaní přátelé nahrávají svůj první profilový obrázek
9. Pozvaní přátelé, kteří poprvé aktualizovali své informace v profilu
10. Pozvaní přátelé postupují v úrovních 
11. Týdenní a denní foto výzvy (brzy)

 

Za co ztrácíte body:

Pokud vám někdo dá dislike (šipka dolů) na foto - 1 mínusový Shot bod

Každý den je výzva za 1 minci. Musíte získat 100 SP (shot bodů) - čili například dát 100 wow (lajků) na fotky uživatelů

A kolik bodů a za co dostanete? To přesně nevím ale postřehl jsem že za upvote na fotky které dám je 1 bod a dostanu i já 1 bod pokud mně dá někdo upvote. Za komentáře k fotkám které dáte vy jsou 2 body. Snad to časem všechno zjistíme 🙂

Netřeba si mýlit shot body SP a shot mince SC! Získáváte hlavně shot body za aktivity. Výjimečně pokud splníte nějaký cíl dostanete shot minci. Shot body se časem konvertují na shot mince. V jakém poměru to je také velká neznámá. Dosažená úroveň a počet shot bodů s tím nemá nic společného. Viděl jsem člověka který měl 100000 shot bodů a 475 minci a člověka který měl 65000 shot bodů a 540 mincí. A přátel měli stejně.

Shot mince pak vyměníme za Ethereum. Samozřejmě pokud máme dostatek mincí. Ty si pak dáme poslat na kryptopeňaženku a tam znovu vyměníme ethereum za koruny. Tam si už konečně můžeme nechat poslat peníze do banky. Ethereum peněženku si například vytvoříte na https://coinbase.com 

Úrovně a odměny za dosažení úrovně:

Level I   : 0              -     1000       Shot bodů
Level II  : 1000       -     2000       Shot bodů - za dosažení této úrovně dostanete 2 shot mince
Level III : 1000       -     2000       Shot bodů - za dosažení této úrovně dostanete 3 shot mince
Level III : 2000       -     4000       Shot bodů - za dosažení této úrovně dostanete 4 shot mince
Level IV  : 4000      -     8000       Shot bodů
Level V   : 8000      -     16000     Shot bodů
Level VI  : 16000    -     32000     Shot bodů
Level VIII: 64000    -     128000  Shot bodů
Level IX  : 128000  -     256000  Shot bodů
Level X   : 256000   -           ?       Shot bodů

 

Tipy a zajímavosti:

1. Aplikace nefunguje korektně pokud není zapnuto gps

2. Denní limit žádostí, které můžete poslat je 50. Je to limitováno asi kvůli tomu aby někdo neměl hned 100000 přátel.

3. Uživatelé dávají upvote (Lajk) i na fotky chodníku, vyfocené plastové lahve a pod. Ve snaze mít co nejvíce shot bodů ani neuvažují a honí shot body. Takže pokud nemáte nějaké sklony k fotografování tak se nebojte. Snad se to časem změní a  přibude více kvalitních fotek.

4. Aplikace je nová tak máte šanci získat mnoho přátel. Uživatelé vám hned schválí žádost. Za první den jsem měl hned 60 přátel (žádosti mi posílali i uživatelé, na to se limit nevztahuje.

5. Máte možnost být první a vybudovat si dobrou základnu hned na začátku a vydělat více mincí. Pak toho využít pokud bude aplikace populární. V Praze je konkurence nulová tak stále je šance být první a vytěžit z toho nejvíce.

6. Aplikace ukazuje co se fotilo ve vašem okolí. V budoucnosti vidím potenciál v tom jak nalákat lidi na jistou akci v okolí, do nějaké restaurace nebo párty. Jen si představte že sedíte doma a nevíte co budete dělat. Otevřete Whatsaround a uvidíte co se kolem vás děje a kde se vybrat.

7.Doporučuji od začátku vytvářet kvalitní obsah, v budoucnu vám nekvalitní fotky mohou udělat více problémů než užitku

Novinky a aktualizace :

Whatsaround zatím nechce zveřejnit systém odměn protože ho neustále upravuje dokud nenajde efektivní a férové řešení

7.12.2018 Aktualizovali jsme náš systém odměn.

Buďte připraveni na to že ztratíte nějakou úroveň ale mince vám zůstanou.

Budete moci vydělávat mince znovu pokud se vrátíte na vaši původní úroveň.

Pro všechny uživatele implementujeme skóre kvality hlasování.

Získáte více, pokud budete používat své hlasy rozumně. Pokud používáte pouze lajky (upvote) můžete ztratit trochu bodů.

Pokud dáte lajk (upvote - šipka nahoru) fotce s vysokou kvalitou a šipku dolů fotce s nízkou kvalitou, vaše hodnocení bude výše.

Brzy ohlásíme změnu ve výpočtech odměn SP (shot bodů) , provedeme nějaké úpravy úrovni a denních mincí, podle shromážděných dat to všechno vylepšíme. Budete mít všechny příjmy z mincí, ale mějte na paměti, že dokud nezveřejníme podmínky získávání shot bodů a shot mincí, vše je zatím experimentální.

Btw, podle nové aktualizace záložky nepřinášejí SP (shot body) 

Pokud máte tedy zájem zkusit něco nového registrujte se přes odkaz níže. V budoucnu budu článek aktualizovat o nová zjištění a zkušenosti.

 https://www.whatsaround.com/signup/oBVOy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×